Hayatınızı Değiştirecek 3 Alışkanlık

Merhaba,

Başarılı insanları başarısız insanlardan ayıran en önemli özellikleri alışkanlıklarıdır. Çoğu başarılı insana bakın, daha az kötü alışkanlıkları ve daha çok iyi alışkanlıkları olduğunu göreceksiniz.

Bu yazıda hayatınızı değiştirecek 3 önemli alışkanlıktan bahsedeceğim.

1.      Fitness:

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur diye boşuna dememişler. Vücudumuzun sağlığı birçok şeyi etkiler. Örnek vermek gerekirse erkeklerde testosteron seviyesiyle yıllık ortalama gelir arasında korelasyon bulunmuştur. Hormon düzeylerimiz nasıl hissettiğimizi ve kendimize ne kadar güvendiğimizi belirler. Fitness hayatınızı değiştirecek bir alışkanlıktır. Fitnessa başladıktan sonra kendinize daha çok güvendiğinizi, daha iyi iletişim kurduğunuzu ve genel olarak hayatta daha başarılı olmaya başladığınızı göreceksiniz.

2.      Meditasyon:

Meditasyon irade gücünü geliştirmek olarak tanımlanabilir. Duygularınızı daha iyi kontrol etmenizi, daha sakin olmanızı, daha iyi odaklanmanızı ve genel olarak daha mutlu olmanızı sağlar diyebiliriz.

3.      Okumak:

Okumak önemli bir alışkanlıktır. Ortalama bir CEO yılda ortalama 50’den fazla kitap okur. Kitaplar bize okulda öğretilmeyen birçok şeyi öğrenmemizi sağlar. Sosyal yeteneklerinizi nasıl geliştireceğinizi, nasıl spor yapacağınızı, paranızı nasıl yöneteceğinizi, nasıl yatırım yapacağınızı ve daha birçok gerçek hayatta işinize yarayacak bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Önce sadece tek bir tanesini alışkanlık haline getirmeye çalışın. Bunlardan sadece birini bile alışkanlık haline getirmeniz hayatınızı olumlu yönde değiştirecek bir kelebek etkisi yaratacaktır. Alışkanlıkların nasıl kazanılacağıyla ilgili yazılarım gelecek. Şimdilik kendinize iyi bakın.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s